Idealne życie Minka Kent – recenzja

Czy istnieje życie idealne? Czy ktokolwiek mógłby się pochwalić idealnym związkiem, domem, mężem, dziećmi? W świecie mediów społecznościowych coraz częściej możemy spotkać osoby, których życie wydaje nam się perfekcyjne i pozbawione problemów. Ale czy rzeczywiście tak jest? Książka „Idealne życie” Minki Kent świetnie ukazuje, jak duży może być dysonans między realnym życiem, a tym, co widzimy w internecie.

Idealne życie z Instagrama

Książka opisuje fascynacje życiem innej osoby, opierającą się wyłącznie na wizerunku dostępnym w internecie. Z jednej strony mamy młodą dziewczynę, która żyje życiem innej kobiety. Bez przerwy i wręcz obsesyjnie śledzi jej poczynania na portalu instaface. Z drugiej – żonę i matkę, która kreuje w internecie wizję swojej rodziny daleką od rzeczywistości. Opowieść jest opisywana z punktu widzenia dwóch osób, które mają zupełnie inną wiedzę i inne przekonanie na ten sam temat. Jedna z kobiet marzy o życiu drugiej, druga z kolei marzy tylko o tym, by na jakiś czas od tego życia odpocząć. Która historia jest prawdziwa?

„Idealne życie” to thriller psychologiczny, który naprawdę wciąga. To jedna z tych książek, których nie chce się odkładać, dopóki nie pozna się zakończenia historii. A zakończenie jest naprawdę zaskakujące, biorąc pod uwagę to, jak zbudowane są postaci. Nawet jeśli wydaje nam się, że bohaterki wiele o sobie mówią, a my wiemy o nich tyle, aby wyrobić sobie swoje zdanie na ich temat – pozostaje wciąż pewien element tajemnicy. Smaczek, który autorka pozostawia na sam koniec.

Idealne życie – książka wpisująca się w dzisiejszy świat wirtualnej rzeczywistości

Podoba mi się nawiązanie w książce do tak aktualnego tematu, jakim są media społecznościowe i to, co w nich pokazujemy. Idealnie pokazuje, że tak naprawdę nic nie jest w życiu takie, jak nam się wydaje. Nawet bohaterki, które poznajemy przez całą książkę, okazują się skrywać o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Kiedy już myślimy, że wiemy wszystko – pokazują się nowe fakty i drugie dno całej historii. Podobnie jak piękne i kolorowe życie w mediach społecznościowych. To tylko urywek, który widzimy. Rzeczywistość może być zupełnie inna.

Polecam książkę każdemu, kto gustuje w dreszczowcach psychologicznych. Bardzo szybko się ją czyta, a opisywanie historii przez dwie bohaterki naprzemiennie sprawia, że nie czujemy zmęczenia i znużenia. Kobiety są od siebie tak różne, że nawet język, jakim się posługują, pozwala nam je łatwo identyfikować. Tu należy się także duże uznanie dla autorki, która idealnie zbudowała bohaterów – w każdym najmniejszym szczególe.

Zobacz poprzednią recenzję książki 

Autor

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.